Що таке ігри Play-to-Earn? Огляд світу ігор з можливістю заробітку

Що таке ігри Play-to-Earn? Огляд світу ігор з можливістю заробітку

Досліджуючи різні ігри, ви могли натрапити на ігри Play-to-Earn (грай та заробляй). Що таке ігри Play-to-Earn і чому вони набирають популярності?

Ігри Play-to-Earn (P2E) заохочують гравців виконувати внутрішньоігрові завдання та отримувати винагороди, які мають реальну грошову вартість. Як випливає з їхньої назви, ви можете заробляти токени, криптовалюту та NFT, які можна продати та отримати дохід — заробляти під час гри звучить занадто добре, щоб бути правдою. Інакше цим би займалися всі.

Отже, в чому підступ?

Хоча потенціал заробітку, безумовно, є, для гри потрібно придбати персонажів або предмети. Ці ігри знаходяться на передовому рубежі онлайн-ігор, тому давайте дослідимо світ ігор Play-to-Earn і зробимо їх більш зрозумілими для вас, перш ніж вирішувати, чи підходить вам це.

Що таке ігри Play-to-Earn?

Базуючись на технології блокчейн, ігри Play-to-Earn або P2E поєднують світ ігор та криптовалют, невзаємозамінних токенів (NFT) і децентралізованих фінансів (DeFi) з однією метою — мотивувати гравців залишатися активними та збирати цифрові активи.

По суті, це відеоігри. Однак вони дозволяють гравцям заробляти активи, переказувати їх у реальний світ і продавати їх за криптовалюту, яку потім можна конвертувати в гроші.

Ще однією важливою характеристикою ігор P2E є те, що вони є децентралізованими. Іншими словами, розробник не контролює всередині гри. Гравці можуть співпрацювати з іншими гравцями для спільного створення цінності за допомогою торгівлі та співпраці, але конкретні деталі залежать від гри.

Чому ігри Play-to-Earn такі популярні?

Зростаюча популярність ігор P2E очевидна. Хіба ви не скористалися б можливістю заробити, просто граючи в гру?

Зростаючу популярність ігор P2E можна пояснити нашою потребою в розвагах та бажанням заробити гроші.

Ігри P2E пропонують гравцям години розваг

Механіка кожної гри може відрізнятися. Гравці стикаються з різними завданнями в іграх. Вони виконують завдання, борються з іншими гравцями, співпрацюють з ними та проходять різні рівні. Години розваг гарантовані, незалежно від заробітку.

Гравці можуть заробляти гроші, граючи в ігри P2E

Обіцянка заробити токени та інші рідкісні винагороди, які потім можна конвертувати в готівку, спонукає гравців залишатися в грі. Нагороди можуть бути різними: скіни, віртуальна земля, аватари, зброя, NFT тощо.

На відміну від деяких старіших блокчейн-ігор, ігри Play-to-Earn не покладаються на випадковість, оскільки вони мають внутрішньоігрову економіку та бізнес-моделі, які дозволяють гравцям заробляти дохід.

Різниця між іграми P2E та традиційними іграми

Найсуттєвішою різницею між традиційними та іграми Play-to-Earn є можливість заробітку, яку ви отримуєте в P2E.

У традиційних іграх гравцям спочатку потрібно купити гру та витратити багато часу на розблокування внутрішньоігрових нагород. Навіть коли ви досягаєте високих рівнів, всі ваші досягнення залишаються заблокованими в грі. Ви не можете передавати або продавати свої предмети в реальному світі.

Деякі ігри навіть стимулюють гравців здійснювати внутрішньоігрові покупки та прискорювати свій прогрес. Проте, весь ваш успіх залишається в межах гри.

З іншого боку, ігри Play-to-Earn дозволяють вам заробляти гроші на своїх успіхах. Економічний аспект ігор P2E привабливий для гравців у всьому світі — але не обманюйте себе. Вам все одно доведеться інвестувати багато часу, щоб побачити вигоду, але якщо ви все одно збираєтеся грати в ігри, Play-to-Earn принаймні дає вам шанс заробити на цьому. Деякі ігри Play-to-Earn можна пройти безкоштовно, інші ж вимагають початкових покупок.

Прогрес і винагороди в традиційних іграх залишаються в межах гри, на відміну від ігор P2E, де гравці зрештою можуть зняти свої зусилля та вкладений час.

Щоб прогресувати в іграх P2E, гравців заохочують співпрацювати з іншими гравцями, приєднуватися до гільдій і спільнот, а також виконувати квести разом. Соціальний аспект виділяється як одна з головних ідей, що стоїть за іграми у метавсесвіті. У традиційних іграх гравці часто проходять досвід самостійно, за винятком ігор з багатокористувацьким режимом.

У традиційних і P2E-іграх гравці повинні долати виклики та вирішувати складні завдання. Типи завдань відрізняються, як і навички, які розвивають гравці. В цілому, у традиційних іграх навички більше орієнтовані на координацію око-рука або стратегічне мислення. У той же час, гравці P2E вчаться приймати важливі рішення на основі обмеженої інформації та жити з наслідками.

NFT в іграх Play-to-Earn

NFT розшифровується як “невзаємозамінні токени”. Це віртуальні активи, які можуть збирати гравці. Але що таке NFT в іграх?

NFT бувають різних форм, таких як персонажі, скіни та віртуальні предмети будь-якого виду. Це унікальні та незамінні активи, які не можна дублювати та зберігаються на блокчейні, а не лише в межах гри.

Більшість ігор Play-to-Earn пропонують NFT, які ви можете збирати, роблячи ставки, фермерство або виконуючи різні типи завдань і завдань в межах гри.

Власність на NFT в іграх Play-to-Earn

Коли ви купуєте NFT, знаходите або виграєте їх під час гри, вони належать вам — гравцеві. Вони не належать розробникам ігор або комусь іншому.

Залежно від того, що таке NFT, ви як гравець можете робити з ними все, що завгодно: налаштовувати їх, підвищувати їх рівень або продавати рідкісні та цінні NFT на внутрішньому або вторинному ринку NFT. Після того, як ви зберете NFT в іграх P2E, вони належать вам.

Майбутні тенденції в іграх Play-to-Earn

У 2017 році Ethereum запустив CryptoKitties, першу широко прийняту блокчейн-гру. Приблизно в цей же час з’явилися криптоказино Ethereum.

Спочатку CryptoKitties та інші ігри не зустріли значного схвалення, але ігри P2E злетіли під час пандемії. У 2021 році інвестори витратили 3,6 мільярда доларів на стартапи з криптоігор, тоді як більшість галузевих експертів вважають, що ігри — це шлях до світового визнання блокчейну.

Ігри Play-to-Earn набирають популярності, але їхнє майбутнє все ще під питанням.

Наразі найважливішою проблемою є ігровий процес. Ігровий досвід ставиться на друге місце після заробітку, а іграм P2E не вдається залучити традиційних геймерів, які інакше могли б спробувати їх. Деякі геймери скаржаться, що NFT занадто дорогі і дають несправедливу перевагу в грі тим, хто може дозволити собі більше інвестувати в ігри.

Зробити ігровий процес більш привабливим може мотивувати геймерів і ширшу аудиторію замінити свої улюблені ігри на ігри Play-to-Earn, що призведе до значного збільшення кількості гравців. Потенціал є, але чи виправдають ігри P2E ажіотаж, залишається питанням.

Висновок

Ігри Play-to-Earn пропонують інноваційний спосіб поєднання ігор та заробітку. Завдяки можливості володіти активами в грі та монетизувати свій час, вони залучають багатьох користувачів. Однак важливо усвідомлювати ризики та обмеження, перш ніж вкладати час або гроші в ці ігри.

Важливо пам’ятати:

  • Ігри Play-to-Earn не є схемою швидкого збагачення. Потрібно докласти зусиль і часу, щоб побачити значний дохід.
  • Існує ризик втратити гроші, якщо цінність криптовалюти або ігрових активів впаде.
  • Деякі ігри P2E можуть бути складними або важкими для розуміння.
  • Перед тим, як грати в будь-яку гру Play-to-Earn, важливо провести дослідження та вибрати шановну платформу.

Зрештою, те, чи підходять вам ігри Play-to-Earn, залежить від ваших індивідуальних обставин та цілей. Якщо ви любите грати в ігри і хочете дослідити потенційний спосіб заробітку, вони можуть бути для вас цікавою можливістю. Однак важливо грати відповідально та інвестувати лише те, що ви можете дозволити собі втратити.tunesharemore_vert

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *