-
У каструлю достатнього обсягу (не менш 4л) налити холодної води і опустити яловичину на кістці і інші наявні кістки. Після того як вода закипить, злити її. Каструлю вимити, м'ясо та кісточки промити. Налити чистої холодної води і помістити туди м'ясо і кістки. Довести до кипіння, якщо з'явилася ще піна, то зняти її. Покласти одну цибулину та моркву. Варити на повільному вогні не менше 2год. Готовий бульйон залишити остигати, потім поставити в прохолодне місце на 6ч.
-
Цибулю дрібно нарізати. Моркву натерти на крупній тертці.
-
На розігрітій рослинній олії (можна додати пару ложок вершкового) обсмажити до прозорості цибулю. Додати моркву і готувати близько 3-5 хв.
-
Викласти томатну пасту і перемішати. На деко або форму для запікання викласти отриману суміш і поставити в духовку розігріту до 100 градусів на 1-1.5ч. Час буде залежати від товщини шару. Можна підсушити зажарку в мікрохвильовці протягом 30 хв на найнижчій потужності. Але за смаком вона відрізнятиметься від приготовленої в духовці.
-
Готова зажарка повинна покритися глянцевою скоринкою. Така зажарка може зберігатися в замороженому вигляді, не втрачаючи смакових якостей, близько місяця.Картопля очистити і нарізати кубиками або соломкою. Добре промити під холодною водою.
-
З поверхні бульйону зібрати жир. З бульйону вийняти м'ясо з кісточками. Якщо були рубані кістки, то краще бульйон процідити через марлю. М'ясо відділити від кісток. Бульйон довести до кипіння і покласти картоплю. Посолити. Але покласти в два рази менше солі, ніж зазвичай для вашого смаку. Варити картоплю до готовності.
-
Огірки нарізати дрібними кубиками, можна натерти на крупній тертці. Закип'ятити 0.5 ст. води і висипати огірки. Гасити 5-7 хв. Якщо огірки натерті, то цей етап пропустити, а відразу нагріти огірки з розсолом.
-
Додати 0.5 ст. розсолу з-під огірків, довести до кипіння і проварити ще 5 хв. Гриби нарізати пластинками, завтовшки близько 5 мм. На сильному вогні розігріти олію (смачніше буде, якщо змішати рослинне з вершковим) і швидко обсмажити гриби до золотистої скоринки.
-
Копченості нарізати кубиками або соломкою, як картоплю. Сосиски ріжуться кільцями. Якщо використовується варена ковбаса, то різати, як копченості. Можна жирні копченості злегка обсмажити на сухій сковороді, щоб позбутися деякої частини жиру і посилити копчений смак. Коли картопля готова, повернути м'ясо в бульйон і додати копченості. Довести до кипіння і варити на помірному вогні 5-7 хв.
-
Додати гриби і проварити протягом 10 хв. Покласти зажарку, довести до кипіння.
-
Додати огірки разом з розсолом. Покласти спеції (перець горошком, лавровий лист), довести до кипіння і проварити на помірному вогні 10 хв.
-
Посолити, але на смак бульйон повинен бути недосолена. Після того як солянка настоїться, солоність зміниться. Довести солянку до кипіння, проварити 2-3 хв і відключити. Залишити на 30-40 хв, потім подавати. Через добу солянка буде мати більш насичений смак.
-
Подавати зі сметаною, маслинами, каперсами і лимоном. Краще всі ці доповнення відразу в тарілку не класти, а запропонувати на окремому посуді або нанизати на шпажки.